• При наведении, подчеркивание пропадает

  • При наведении, подчеркивание пропадает

  • Simple Item 4

  • 1
  • 2
  • 3

Пародонтоз

  • Автор: aybolit

 

Пародонтоз

зображення viber 2020-08-18 13-30-48

Коли у улюбленця погіршується апетит, а сам він стає млявим і пригніченим, навіть найбільш уважний власник може і не запідозрити, що проблема криється в стоматології. Зубний камінь, гінгівіт, пародонтоз, пародонтит, пульпіт і т.д. - всі ці захворювання щодня загрожують здоров'ю зубів і ротової порожнини вашого чотирилапого друга.

     Сьогодні ми детально розглянемо саме пародонтоз - дистрофію структур і тканин, які оточують зуб і утримують його в щелепі. Причинами виникнення пародонтозу є:

- харчування, а саме - відсутність в раціоні твердої їжі, яка б забезпечувала тварині природну механічну очистку від зубного нальоту;

- бактерії, які, розмножуючись в ротовій порожнині, викликають появу зубного каменю;

- аутоімунні та інфекційні захворювання, що послаблюють імунітет і сприяють розмноженню бактерій;

- захворювання шлунка і підшлункової залози.

     Якщо ж раптом у вашого улюбленця з'являються такі симптоми - терміново зверніться до ветеринарної клініки і не займайтеся самолікуванням:

- неприємний гнильний запах з рота;

- слинотеча;

- зміна кольору ясен і біло-сірий наліт навколо зубів;

- повільне опущення ясен (стає видно шийку, а в подальшому і корінь зуба);

- поява так званих пародонтальних (ясенних) кишень.

     Розвиток пародонтозу в цілому - тривалий процес. Починається все зі звичайного зубного нальоту, викликаного активним розмноженням бактерій у ротовій порожнині. Якщо механічна очистка зубів їжею або спеціальною зубною щіткою відсутня, то первинний зубний наліт мінералізується разом із залишками їжі і утворює зубний камінь. Бактерії ж продовжують активно розмножуватися на зубних каменях і під яснами, що згодом призводить до їх запалення і проникненню хвороботворних мікроорганізмів у більш глибокі шари пародонту до зубних альвеол. Це призводить до руйнування зв'язок, цементу, кореня зуба, альвеолярної кістки і, як наслідок, до випадання зубів.

     Продукти життєдіяльності величезної кількості бактерій мають токсичну дію, а гнильні процеси в глибинних шарах щелеп можуть поширюватися на інші кістки черепа і привести до септицемії, сепсису і навіть до загибелі тварини.

     Як же тоді захистити свого пухнастого друга?

   Для профілактики пародонтозу необхідно створити збалансований раціон для свого улюбленця, який буде включати тверду їжу (сухий корм, шматочки яблук, моркви, але ні в якому разі не кістки!), Придбати спеціальні ласощі та іграшки, які допоможуть тварині самостійно чистити зуби. Крім того, необхідно регулярно оглядати стан ясен і зубів свого вихованця і проводити профілактичні огляди у ветеринарного лікаря.

     Маленькі породи собак (наприклад, чіхуахуа, йоркширський тер'єр, шпіц і т.д.) найбільш схильні до утворення зубного каменю. Їм необхідно раз на півроку проводити професійну чистку зубів у фахівців ветеринарної медицини.

     Дбайте про здоров'я ротової порожнини вашого пухнастого друга. З любов'ю і турботою, ветеринарна клініка «Айболит».

     Автор: Воронич Мирослава В'ячеславівна

     Звертайтеся за адресою: м.Вінниця, вул. Київська, 86.

+380672341239 – Telegram
+380672341196 – Viber
Facebook: aybolyt.vn
Instagram: aybolyt.vn

шаблоны joomla

Новини


Чіпування

27 Октябрь 2020

 

Дирофіляріоз

08 Октябрь 2020

 

Пародонтоз

15 Сентябрь 2020

 

Сечокам'яна хвороба

02 Сентябрь 2020

 

maxresdefault

maxresdefault