• При наведении, подчеркивание пропадает

  • При наведении, подчеркивание пропадает

  • Simple Item 4

  • 1
  • 2
  • 3

Чи треба робити щеплення собаці?

  • Автор: aybolit

 

 

Чи треба робити щеплення собаці?

 

 

    Відповідь одна - так, і обов'язково!

    Деякі захворювання собак передаються людині. І вони можуть бути не просто небезпечні, а смертельно небезпечні. Найпоширеніші інфекції собак це: чума, інфекційний гепатит, лептоспіроз і парвовірусний ентерит. Ці захворювання мають багато спільних симптомів. Тому, при підозрі на одне з них доводиться проводити лабораторне дослідження за всіма чотирма пунктами. Крім того, точний діагноз вдається поставити не завжди вчасно, так як в останні роки симптоматика цих захворювань сильно змінилася. І навіть досвідчений лікар, може помилитися в постановці діагнозу. Це пов'язано з мутацією збудника інфекції.

    Наприклад, чума може протікати абсолютно нехарактерно і безсимптомно. Однак результат хвороби залишається колишнім, і якщо не вжити термінових заходів, то нерідко це захворювання закінчується летально. Тому вакцинація проти цих хвороб вкрай важлива.

    Сказ зустрічається набагато рідше. Але щоб оцінити небезпеку цієї інфекції, досить знати, що сказ смертельно як для собаки, так і для людини!

    Якщо у вас вдома, окрім собаки, є інша тварина, наприклад кішка, то і вона обов'язково повинна бути щеплена. Те, що кішка не ходить гуляти на вулицю не дає ніякої гарантії від неприємностей. Адже на одязі і черевиках ми приносимо в будинок з вулиці масу всього, що невидно оку.

    Якою вакциною щепити собаку?

    В даний час існує маса вакцин, як імпортних, так і вітчизняних. На користь якої зробити вибір? Справа в тому, що віруси одних і тих же захворювань не однакові.

    У кожній області збудник може бути унікальним. Це як з вірусом грипу, - щороку з'являється новий. Вакцини створюються на основі вірусів притаманних конкретній місцевості, а значить прищеплювати тварина краще саме такий вакциною.

    Тому для умов України найбільш підходящими будуть вітчизняні або європейські вакцини: Nobi-vak (Голландія), Hexadog (Франція).

    Крім вакцин застосовують різного роду сироватки та імуноглобуліни. Відмінність в тому, що вакцина дає тварині стійкий активний імунітет як мінімум на рік.    Сироватка ж - тільки пасивний і не тривалий. Тому сироватки та імуноглобуліни частіше застосовують при лікуванні, для підтримки імунітету.

Важливо!

    Купуйте вакцину тільки в ветеринарних аптеках або ветлікарні.

    Справа в тому, що умови зберігання вакцини дуже строгі. Купуючи її з рук, ви сильно ризикуєте здоров'ям свого вихованця!

    Перед вакцинацією.

    Головний принцип вакцинації полягає в тому, що ми навмисно заражаємо тварину, з тим, що б організм міг виробити стійкий імунітет. З цього випливає, що перед вакцинацією собака повинна бути абсолютно здорова. Організму потрібно чимало сил для боротьби.

    І якщо він ослаблений, то в цій сутичці може перемогти вірус. Саме тому собак не прищеплюють в момент зміни зубів.

    Паразити теж послаблюють імунітет тварини. Перед вакцинацією необхідно позбавити собаку від бліх і глистів (гельмінтів). За тиждень до щеплення проводять дегельмінтизацію, - дають таблетку або суспензію (для цуценят).

    У кожної собаки повинен бути ветеринарний паспорт. Він заповнюється і видається в ветлікарні при вакцинації. У нього заносяться всі відомості про зроблені щеплення. Крім того, в паспорті є розділ, в якому ви самі можете робити для себе позначки про те, коли була зроблена дегельмінтизація або обробка собаки від паразитів - бліх, кліщів, пухоеїдів і т.д.

    Після вакцинації.

    Як вже було сказано вище, відразу після вакцинації, імунітет тварини сильно послаблюється. Всі сили організму йдуть на боротьбу з вірусами, і поки не виробився стійкий імунітет, необхідно захистити собаку від можливих сторонніх інфекцій.

    Карантин після щеплення становить два тижні. У цей період собака не повинна відчувати підвищених навантажень і переохолоджуватися. Не слід купати собаку.

    Якщо щеплення роблять цуценяті, то від прогулянок, на час карантину, необхідно утриматися зовсім. Дорослу собаку вигулюють в наморднику і на повідку, не дозволяючи їй спілкуватися з іншими собаками. Час прогулянки слід звести до мінімуму.

шаблоны joomla

Новини


Чіпування

27 Октябрь 2020

 

Дирофіляріоз

08 Октябрь 2020

 

Пародонтоз

15 Сентябрь 2020

 

Сечокам'яна хвороба

02 Сентябрь 2020

 

maxresdefault

maxresdefault